کار و تلاش فیزیکی یا ذهنی؟ مساله این است...

تعداد امتیاز: 0

کار و تلاش فیزیکی یا ذهنی؟ مساله این است...

همه ی ما در تمام گذشته مان کم و بیش با این موضوع که باید برای رسیدن به اهداف و خواسته ها سخت کار کرد و نا امید نشد و دست از تلاش بر نداشت و پشتکار و همت داشت را به تکرار شنیده ایم. یا این عبارت که نابرده رنج گنج میسر نمیشود.

بزرگترها گفته اند، کتابها گفته اند، رسانه ها گفته اند ، معلم ها و اساتید گفته اند و ...و این تکرارها باعث شده ما این فکر را بعنوان یک اصل یا یک عقیده (باور) بپذیریم و نگاه ما و شیوه ی تفکر و تصمیم گیری و اقدامات ما بر این اساس شکل بگیرد.

اگر نوشته های وبسایت ما را دنبال یا کتاب برنده را مطالعه کرده اید، حتما می دانید که تکرار یک فکر در ذهن ما (شنیده ها، دیده ها، افکار روزانه و...) باعث تثبیت آن فکر در ضمیرناخودآگاه ما می شود و بدون اینکه متوجه باشیم به این فکر که الان تبدیل به یک شیوه ی نگرش ( اعتقاد، باور، عقیده، زاویه ی دید ) شده واکنش نشان میدهیم و بر اساس آن زندگی میکنیم و شاید بهتر باشد بگوییم در جهت همین باورهایمان زندگی را تجربه میکنیم.

درک این نکته خیلی مهم است که عقاید ما زندگی ما را میسازند. آنچه ما بصورت ناخودآگاه و غیرارادی به آن عمیقا باور داریم، نتایج زندگی و اوضاع و شرایط و تجربیاتمان را ایجاد میکنند.

عقاید در ضمیر ناخودآگاه ثبت شده و در هر لحظه فرکانسهایی ( ارتعاشات فکری، انرژی ارسالی ذهن به محیط بیرونی ) که نشان دهنده ی نوع عقاید ماست به جهان بیرونی مخابره میشوند. این فرکانسها نشان می دهند که ما بصورت بنیادین و غیر ارادی به چه موضوعاتی باور مطلق یا عقیده ی خالص داریم و جهان هوشمند هم شرایطی هماهنگ با همین نوع عقاید را بصورت تجربیات زندگی به ما بر میگرداند.

این موضوع بصورت کامل در کتاب برنده توضیح داده شده و از شرح بیشتر آن خودداری میکنیم.

ما آموختیم که این عقیده های موجود در ضمیرناخودآگاه ما میتواند تغییر کند و با تمرین و تکرار یک عقیده ی جدید،  آرام آرام عقیده ی نو جایگزین عقیده غلط قبلی میشود  و نتایج حاصل در زندگی ما هم شروع به تغییر میکنند.

گاهی لازم است برای تثبیت یک عقیده در ضمیر ناخودآگاه، یک تلاش فیزیکی انجام شود. تلاش فیزیکی یک عامل قدرتمند در راستای تثبیت باورهای ماست. ما زمانی که برای دستیابی به خواسته مان تلاش فیزیکی میکنیم، در واقع در حال تقویت اعتقادمان و هم فرکانس شدنمان با آن خواسته هستیم. نکته ی بسیار حیاتی اینجاست که هر چقدر ما از نظر ذهنی و اعتقادی با هدفمان هماهنگ تر باشیم و عقاید هموار تر و درست تری نسبت به هدفمان در ضمیرناخودآگاه مان داشته باشیم، از شدت و مدت زمان انجام کار فیزیکی می کاهد. در واقع هماهنگی ذهنی و هم فرکانسی با رویاها، خواسته ها، سوالات و یا هر هدف و خواسته ای، با تلاش فیزیکی و کار سخت رابطه ی عکس دارد به این صورت که : هر چقدر ذهن با هدف همسو تر باشد، کار فیزیکی کمتری برای رسیدن به آن لازم است.

یک مثال ساده:

دوست ما علاقه ی شدیدی به خودروی نیسان X_trail دارد و میخواهد ظرف یکسال آینده و یا خیلی کمتر به آن برسد. این خواسته در خودآگاه او شکل گرفته است.

از طرفی او بارها و بارها این فکر را که "خودروی خارجی یک دارایی نیست بلکه یک بدهی است " را شنیده و به آن باور دارد یا مثلا در ناخودآگاهش به اینکه " مخارج و استهلاک خودروی خارجی بالاست" اعتقاد دارد. این دو اعتقاد مخالف خواسته ی دوست ما هستند. این دو عقیده مانند یک ترمز، دوست ما را نگه میدارند و هر چقدر هم که دوستمان تلاش فیزیکی کند و روزی 16 ساعت کار سخت انجام دهد و چند شیفت کار کند و قرض و وام و ... باز هم نتیجه ی دلخواهش را نخواهد گرفت و حتی اگر به ماشین دست پیدا کند این موفقیت با دوام نخواهد بود.

اما کافیست دوست ما روی این دو عقیده کار کند و سعی کند با تمرین و تکرار (روشهایی که در کتاب برنده آمده یا استفاده از نرم افزارهای کمکی) این دو عقیده را با هدفش هماهنگ کند. مثلا تبدیل به دو عقیده جدید مثل :

"خودروی خارجی نه تنها دارایی است که باعث خلق دارایی بیشتر برای من هم میشود" و

" من همیشه بیشتر از نیازم پول در اختیار دارم و خودروی من همیشه در بهترین وضعیت آمادگی بسر میبرد"

شوند. این کار باعث میشود دوست ما خیلی خیلی سریعتر و هماهنگ تر و ساده تر و با زحمت و تلاش کمتر به خودروی دلخواهش برسد.

درواقع اساس کار درخواست، باور و دریافت بصورت ذهنی انجام میشود و هر چقدر عقاید صحیح و قدرت بخش و هماهنگ با خواسته هایمان داشته باشیم راحت تر و سریعتر به آنها میرسیم و برعکس.

هر موقع به اهدافتان فکر میکنید، سیستم احساسات تان به شما خواهند گفت که چه نوع عقایدی در مورد اهدافتان دارید. هرچقدر احساسات شما بهتر باشد با اهدافتان هماهنگ تر هستید و عقاید درست تری نبا هدفتان دارید و برعکس. در نوشته ی بعدی این موضوع را شرح خواهیم داد.

با آرزوی بهترینها

محسن سلیمانی

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان