بهترین احساس، قدردانی است

تعداد امتیاز: 3

بهترین احساس، قدردانی است

همه چیز در این جهان  انرژی است. انسانها و تمام آنچه در هستی وجود دارد از جنس انرژی ساخته و سپس متراکم شده اند. انسانها در هر لحظه در حال فکر کردن و ارتعاش انرژی درونی شان به سمت جهان اطراف میباشند. این انرژی از ذهن و وجود انسان صادر شده ، در جهان پخش میشود و همانند های خود را به سمت مبدا ارسال ارتعاشها، یعنی انسان جذب میکند.

زمانی که  شما سپاسگزار این موضوع هستی که چگونه خداوند به تو نعمت های زیادی داده و بابت نعمت ها و داشته های زندگی ات صمیمانه قدردان هستی، انرژی قدرتمندی از خود مرتعش میکنی که شروع به جمع آوری و جذب کردن عشق و لذت و فراوانی بیشتر به زندگی ات خواهد کرد.

سپاسگزاری یکی از قوی ترین و تغییر دهنده ترین انرژی های روی زمین است. هر زمانی که سپاسگزار هستی بدنت شروع به حمام گرفتن در انرژی لذت و فراوانی میکند. بدنت شروع به جرقه زدن یک بصیرت عمیق تر در خود میکند که واقعا کامل است و هیچ نقصی در آن وجود ندارد.

انرژی وجود تو بطور طبیعی آرامش بخش راضی کننده و عاشقانه میشود. در واقع انرژی ای که تو از آن ساخته شده ای در بهترین حالت خود قرار میگیرد و در نتیجه تو بهترین احساس و اتفاقها را در این سیاره تجربه میکنی.

وجود خودت به سادگی تبدیل به یک هدیه میشود و تو برای افراد دیگری که درون خودشون احساس تهی بودن میکنند، دارای ارزش، اعتبار و شخصیت بسیار قدرتمندی خواهی بود. دنیای بیرونی ما نشانه ی دنیای درون ماست. سپاسگزاری چیزی است که به تو کمک میکند این دنیا التیام بخش و منبعی بزرگی از خلاقیت و انرژیِ شفا دهنده باشد.

تو در هر لحظه دو انتخاب داری. یا اینکه افکارت،  تو را به انرژی درونی ات نزدیک میکند یا اینکه تو را از آن دور میکند. در واقع یا تو به سمت روح خدایی ات که منبع انرژی قدرتمند وِ لایزال پروردگار است نزدیک میشوی یا از آن فاصله میگیری. سپاسگزاری بصورت حیرت انگیز تو را به منبع قدرت و روح درونی ات نزدیک میکند و قدرت را در دستان تو قرار میدهد.

چیز شگفت انگیز دیگر در مورد سپاسگزاری این است که تو هیچ وقت احساس کمبود، ترس، تردید و شک درون خودت نخواهی دید. خیلی ساده اینکه تو پس از سپاسگزاری خود از رنج ها و استرس های درونی رها میکنی و شروع به دانستن راه و مسیر درست روح خودت و ماموریتی که دارد میکنی.

همین الان در عمق وجود تو، یک نعمت الهی داده شده که قدرت بسیار بالایی دارد. همراه تو یک اتصال الهی و روحانی با منابع عظیم خلقت وجود دارد که تو را به هر چیزی که نیاز داری متصل کرده و هستی را در ارتباط با تو قرار داده و آن را در اختیار داری. با شناختن نعمتی که در درون تو هست و با قدرت سپاسگزاری، تبدیل به یک آهن ربای بسیار بزرگ میشوی که شروع به جذب عشق، شادی، ثروت و سلامتی به زندگی ات میکنی.

یک لحظه تامل کن و فقط تصور کن زندگی ات چگونه خواهد بود موقعی که بصورت مداوم برای هر آنچه ددر این جهان از آن بهره مندی سپاسگزاری و این سپاسگزاری درهای جدیدی را برای ورود چیزهای بزرگتر و بهتر به زندگی ات باز میکنند و تو باز هم برای چیزهای جدید تازه وارد به زندگی ات سپاسگزار و قدردانی و تا همیشه این چرخه ادامه خواهد داشت و به نقطه ای خواهی رسید که خیلی آگاه تر خواهی بود از وجود روح الهی ای که در وجودت قرار دارد و سیستمی که خداوند بر اساس آن زندگی بشر را در این جهان رقم زده است.

برای 24 ساعت آینده ما تو را دعوت به کاری میکنیم که بسیار بنیادی و خارج از معمول و کلیشه است. ما میخواهیم که تو یک کاوشی داشته باشی و بفهمی حال و هوا و احساساتت، وقتی خودت را غرق سپاسگزاری کنی چگونه خواهد بود.

 صد درصد امروزت یا فردا را صرف سپاسگزاری از خداوند و کائنات کن. سپاسگزار خورشید درخشان و ابرهای باران زا و بادها و بدنت و چشمان و دستها و انگشتان و هوا و غذاهایی که تو را زنده نگه داشته اند کن. برای هر موهبتی که تو در این جهان از آن برخورداری و نقشی در زندگی ات دارد تشکر کن و قدردان آن باش.

 به خودت بگو من صمیمیانه و عمیقا سپاسگزار زندگی ام هستم و این احساس را با تمام وجودت درک کن و اجازه بده تمام این واژه ها به سلولهای بدنت بنشینند و به هسته ی وجود تو نفوذ کنند. واقعا غیر قابل توصیف است وقتی  ببینی آن سپاسگزاری وجودت را فرا میگیرد و احساس رهایی تو را در بر خواهد گرفت.

خدا امروز به تو نعمت 86.400 ثانیه  زمان را داده است. تا حالا از یکی ازین ثانیه ها استفاده کرده ای که بگویی خدایا از تو سپاسگزارم.  شکسپیر

وقتی به این درجه برسی که برای تمام افراد و اشیایی که هیچ وقت برای آنها شکرگزار نبودی شروع به شکرگزاری کنی، تو به مرحله ای رسیده ای که بصورت ناخودآگاه سپاسگزار هستی و بصورت ناخودآگاه به سمت اتفاقها و رخدادهای حیرت انگیز هدایت میشوی و زندگی ات جادویی خواهد بود.

 چیزهایی که میتوانی برای آنها همین الان سپاسگزار باشی کدامند؟ میتوانی لیستی از آنها تهیه کنی، یک مورد از آن لست میتواند معلم های سالیان گذشته ی تو باشند که کمک کردند تو یک قدم جلو بروی.

 و یا رفتگرهایی که محل زندگی شما را تمیز میکنند و یا کارگزاران اداره های برق و آب و ترافیک  و یا هر چیز دیگری که در زندگی ات نقشی داشته اند.

ما همه خیلی خوش شانسیم که زنده ایم و میتوانیم در تجربیاتی که در حال دریافت آنها در زندگی هستیم شرکت کنیم و از آنها لذت ببریم.

همانطور که بصورت مداوم در حال شکرگزاری و تمرینهای آن هستی، میبینی که یک روشنایی زندگی تو را احاطه خواهد کرد و بطور طبیعی احساس میکنی انرژی قدرتمندی تو را فرا گرفته و تو از شادی و فراوانی اشباع خواهی شد.

همانطور که بخاطر هر چیزی که در زندگی ات وجود دارد شکرگزاری میکنی، بدنت شروع به جذب کردن فراوانی بیشتر میکند و بطور خیلی اساسی درهای فراوانی را برایت میگشاید و اجازه میدهد بیشتر دریافت کنی و هدیه های کاینات را در دستانت خواهی دید.

موقعی که عادت سپاسگزاری را در خود ایجاد کنی به یک معنای عمیق از زیبایی در زندگی ات خواهی رسید و آگاهانه چیزهایی را که در زندگی میخواهی را دریافت خواهی کرد.

اگر تنهایی دعایی که در زندگی ات میکردی این بود که بگویی سپاسگزارم، همین کافیست.     اکهارت

 شاد و شکرگزار باشید

محسن سلیمانی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان