قدرت تماما در درون ماست

تعداد امتیاز: 0

قدرت تماما در درون ماست

در خانه ی مرد ثروتمندی در آمریکا جشن بزرگی برگزار بود. میهمانان پس از صرف شام، کنار استخر بزرگی در حیاط خانه  گرد هم جمع شده و مشغول صحبت بودند.

مرد ثروتمند رو به جمعیت حاضر گفت: دوستان، در این استخر دهها کروکدیل و تمساح خطرناک وجود دارد و هر شخصی که بتواند در این استخر شیرجه بزند و طول آن را شنا کند من 5 هکتار از بهترین زمینهای خودم را بعنوان جایزه به او می دهم و یا یک میلیون دلار پول نقد جایزه ی اوست و یا اگر جوان باشد می تواند با دختر زیبای من ازدواج کند.

در همین حال جوانی در استخر پرید و با سرعت زیادی شروع به شنا کردن و پیمودن طول استخر کرد و توانست به سلامت از حمله تمساح ها جان سالم به در برده و از طرف دیگر استخر خارج شود.

مرد جوان که شوریده و خسته بود توسط میهمانان نزد مرد ثروتمند برده شد. مرد ثروتمند به او گفت: آفرین! تو بخوبی توانستی طول استخر را شنا کنی و رکورد جدیدی از خود به جا گذاشتی. آیا تو پنج هکتار از مرغوب ترین زمینهای من را میخواهی؟

جوان پاسخ داد: خیر قربان.

مرد ثروتمند گفت: آیا تو یک میلیون دلار پول نقد را می خواهی؟

مرد جوان پاسخ داد: خیر قربان!

مرد ثروتمند گفت: آهان متوجه شدم پس تو قصد ازدواج با دختر زیبای من را داری!

مرد جوان پاسخ داد: خیر قربان!

مرد ثروتمند با تعجب گفت: محض رضای خدا بگو چی میخوای؟

جوان گفت: میخوام بدونم کی من رو داخل استخر هل داد ؟!

این داستان کوتاه به ما نشان می دهد در صورتی که مجبور باشیم (یا به عبارتی در عمل انجام شده قرار بگیریم) و قدرتمند بودن تنها گزینه ی موجود برای ما باشد، و شدیدا نیاز باشد که از قدرتهای زیادی که در وجودمان قرار دارد استفاده کنیم، حتما از آنها بهره خواهیم برد و بعد از آن تازه متوجه ی وجود قدرت خارق العاده ای در درون خودمان خواهیم شد.

مرد جوان وقتی به ناچار خود را در میدان مشکلات(استخر پر از تمساح) دید و متوجه شد که چاره ای جز قوی بودن و خروج از استخر ندارد، تمام قدرت خود را به کار گرفت تا از این مهلکه جان سالم به در ببرد و بعد از خروج از میدان تازه متوجه شد که چه قدرت بالایی دارد.

ما انسانها همگی از استعداد ها و توانایی های خارق العاده ای برخورداریم ولی ترس از شکست، ترد شدن، نگاه و نظرات مردم، ترس از فقدان و از دست دادن موقعیت امن کنونی و غیره باعث می شود هرگز دست بکار نشده و برای اهدافمان حرکت نکنیم اما اگر در گذشته ی خود و نزدیکان خود نگاه کنید خواهید فهمید که هر زمان به ناگاه و بدون اراده ی خود با مشکلی روبرو شده اید و چاره ای جز برخورد قدرتمندانه و جسورانه و حل آن مشکل نداشته اید، حتما از پس آن مشکل بر آمده اید و آن را پشت سر گذاشته اید.

این می تواند تمرین خوبی برای بالا بردن اعتماد به نفس و شناخت قدرتهای درونی شما باشد. برای شروع می توانید یک کاغذ و قلم برداشته و شروع به نوشتن تجربیات خود در این زمینه ها کنید. سپس چندین بار نوشته ی خود را مرور کنید و به خود یادآور شوید که این شما بوده اید که در گذشته با چنین مواردی مواجه شده اید و توانسته اید بر آنها غلبه کرده و آنها را پشت سر بگذارید و قطعا میتوانید از پس موارد مشابه در زمان حال و آینده نیز بر آیید.

ما قدرتمند هستیم. قدرت تماما در درون ماست.

با آرزوی موفقیت های روز افزون

محسن سلیمانی

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان