بخواه و به تو داده خواهد شد

تعداد امتیاز: 1

بخواه و به تو داده خواهد شد

کسانی که با قوانین جذب آشنایی دارند حتما این فرمول سه گانه را بخوبی میدانند

درخواست، پاسخ (باور) و دریافت

من افرادی را دیده ام که میگویند، من درخواست کرده ام. من این قانون را می دانم و خیلی هم درباره ش شنیده ام و مطالعه کرده ام ولی وقتی به زندگیشان نگاه میکنید، می بینید عملا هیچ تغییری نکرده اند و این یعنی آنها فقط این فرمول را می دانند و فقط "فکر میکنند" که به آن عمل کرده اند ولی واقعیت چیز دیگریست.

فرمول میگوید برای بدست آوردن هر خواسته و آرزو یا جوابی برای سوال خود، باید در وهله ی اول دقیق و به وضوح و روشنی بدانید که چه چیزی را می خواهید.

یعنی اگر در هر لحظه و ناخودآگاه از شما بپرسند همین الان چه آرزویی داری و بدنبال چی هستی(؟)، شما باید بتوانی خواسته ات را با جزئیات دقیق و واضح برای سوال کننده توضیح بدهی. در این مرحله خواسته ی شما برای خودتان کاملا روشن است، در نتیجه جهان بر اساس سیگنالهای دریافتی از شما، دقیقا می داند شما چه می خواهید.

مثلا اگر شما یک خانه ی جدید میخواهید، بدون هیچ محدودیت ذهنی و منطقی باید آنچه می خواهید را بنویسید یا مدام برای خودتان مرور کنید و با خودتان در موردش حرف بزنید. به این مثال دقت کنید. این یک نمونه از شفاف بودن خواسته است.

برای خانه ای که مد نظر من است، میل دارم خانه ام با مساحت 250 متر، ویلایی و جنوبی باشد. میخواهم خانه ام دوطبقه، در طبقه اول دو خواب و طبقه دوم سه خواب داشته باشد و پارکینگ خانه ام گنجایش سه ماشین را داشته باشد. میخواهم در باغچه خانه ام گلهای خوشبو وحداقل سه درخت میوه بارده و خوشمزه و با صفا باشد. میخواهم نمای بیرونی و داخل حیاط ترکیب سنگ و آجر که در رنگهای آن از سرخابی استفاده شده باشد و آشپزخانه خانه ام با بهترین متریال موجود در بازار کابینت بندی و دکور شده باشد. دوست دارم خانه ام هم سیستم گرمایش و سرمایش اتوماتیک و هم سیستم دستی و قابل تنظیم داشته باشد. دوست دارم خانه ام در یک کوچه شیک حداقل 12 متری با همسایه های عالی باشد. ترجیح می دهم سند خانه بنام خودم و تمام مدارک و اسناد قانونی آن به سادگی بنام من ثبت شود. میخواهم دکوراسیون داخلی خانه ام با بهترین متریالها و رنگهای آرامش بخش ایجاد شده و از بهترین وسایل خانگی در آن بهره مند باشم. میخواهم رنگ پرده ها به رنگ ترکیب شیری و کف خانه طبقه دوم پارکت و طبقه اول بصورت تصاویر مجازی و سقف هم در یک طبقه بصورت آسمان مجازی و در طبقه دوم با طرح مینیاتوری باشد. میخواهم.....

ببینید، اگر به این صورت دقیقا از جزئیات خواسته ی خودتان مطلع هستید و به آن اشراف کامل دارید شما مرحله اول را بخوبی انجام داده اید. اگر اینطور نیست، جهان واقعا نمی داند شما دقیقا چه میخواهید تا همان را به شما هدیه بدهد.

این  عدم وضوح شما، مثل این است که شما میخواهید کانال تلویزیون را عوض کنید. اگر ندانید به کدام کانال میخواهید بروید و دکمه ی مربوطه را روی ریموت فشار ندهید، تلویزیون از کجا بداند به کدام کانال تغییر کند؟!

جمله ی معروفی هست که میگوید اگر ندانید به کجا میخواهید بروید، عملا به هیچ کجا نخواهید رفت.

نباید به این امید باشید که "خدا خودش میدونه من چی میخوام". بدانید که خدا از شما درخواست دقیق و شفاف میخواهد.

به این آیه دقت کنید:

یَسْأَلُهُ مَنْ فِی السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ کُلَّ یَوْمٍ هُوَ فِی شَأْنٍ ﴿29

هر که در آسمانها و زمین است از او درخواست مى ‏کند هر زمان او در کارى است (29)

 

و یا در داستان طوفان نوح، زمانی که نوح در کشتی بود و همه جا را آب فرا گرفت، بعد از مدتی نیاز بود که آب کم کم پایین رفته و کشتی نوح بر زمین بنشیند. در اینجا خداوند به نوح وحی میکند که این خواسته را درخواست کن:

وَقُلْ رَبِّ أَنْزِلْنِی مُنْزَلًا مُبَارَکًا وَأَنْتَ خَیْرُ الْمُنْزِلِینَ ﴿29﴾

و بگو پروردگارا مرا در جایى پربرکت فرود آور [که] تو نیکترین مهمان‏نوازانى (29)

ببینید، ما نمیتوانیم بگوییم خدا خودش میداند که جای خوبی کشتی را فرود آورد. خود خداوند به نوح فرموده که این خواسته را طلب کن. چون جهان بصورت یک سیستم برنامه ریزی شده است که به درخواست های انسانها گوش داده و آنها را عملی می کند.

این درخواست ها از طریق زبان، تجسم، شکرگزاری و صحبت کردن و غیره انجام می شود که در کتاب برنده یک فصل کامل در این رابطه توضیح داده ایم. جمله ی معروفی از استر هیکس هست که میگوید بخواه و به تو داده خواهد شد.

پس همین الان دست بکار شوید و این مرحله را با وسواس و کیفیت بالا انجام دهید. مقاله بعدی در مورد سیستم  پاسخگویی جهان هوشمند به این درخواست ها و چگونگی قرارگرفتن شما در مسیر دستیابی به هدفتان است.

با آرزوی بهترینها برای شما

محسن سلیمانی

 

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان