چگونه اهداف را تجسم کنیم

تعداد امتیاز: 3

چگونه اهداف را تجسم کنیم

چگونه خواسته هایتان را تصویر سازی کنید

امروزه قدرت تصویر سازی و توانایی آن در خلق خواسته بصورت کاملا علمی ثابت شده است. جک نیکولاس ( گلف باز) همیشه قبل از اینکه به توپ ضربه بزند، آن را تجسم میکرد و احساس میکرد که توپ دقیقا به همان جایی میرود که انتظار دارد به آنجا رود.

او به این که تمام بازی را قبل از ترک رختکن در ذهنش انجام میدهد معروف بود. در واقع قبل از هر حرکت و ضربه ای که به توپ میزد، یک تصویر ذهنی از آن حرکت در ذهنش می ساخت و بعد آن تصویر دقیقا به همان شکل که او در ذهنش ساخته بود، تبدیل به واقعیت می شد،

موقعی که ژیمناست های خیلی قوی مصدوم می شوند، به آنها گفته می شود که روی یک تشک دراز بکشند و در ذهنشان تمرین کنند و حرکت ها را در ذهنشان انجام دهند. در واقع از آنها می خواستند که ادامه ی تمرینهایشان را بصورت ذهنی انجام دهند چون به این حقیقت دست یافته بودند که تمرین های ذهنی تا چه اندازه در پیشبرد تمرین ورزشکاران موثر است.

سعی کنید تصویر سازی های ذهنی تان، با باورها وعقاید جدید و محرکی که درباره ی اهدافتان دارید هماهنگ باشد. با استفاده از قدرت اراده، تمام تمرکزتان را مانند قدرت لیزر، روی تصویر سازی ذهنی و تجسم نتیجه ی نهایی اهدافتان متمرکز کنید.

هر چقدر تعداد تکرار تصویر سازی ها بیشتر شود، آن تصاویرذهنی سریعتر به واقعیت زندگی تان تبدیل می شود. اگر میخواهید نتایج سریعتر بگیرید، تصویر سازی را هر روز صبح بمحض بیدار شدن و شب قبل از خواب و در میانه ی روز انجام دهید و سعی کنید حتی برای لحظه ای کوتاه، احساس کنید آن تصویر به واقعیت زندگی تان تبدیل شده است و از لحاظ احساسی آن هدف را درک کنید و حس کنید اگر همین الان آن خواسته برای شما بدست بیاید چه احساسی خواهید داشت و آن احساس را درک کنید و از آن لذت ببرید.

تصاویر ذهنی تان را مجسم کنید و اجازه بدهید آن اتفاقها و لحظاتِ داشتنِ آن اهداف، مانند یک ویدئو در ذهنتان پخش شوند و آنها را تماشا کنید. سعی کنید آن تصاویر را بزرگتر، بهتر و شفاف تر کنید و هر زمان که این کار را انجام می دهید لذت بیشتری از این کار ببرید.

 

اجازه بدهید احساسات شما قوی تر و شدید تر شوند. هر چه آن تصاویر واضح تر و تکرار آن بیشتر شوند، سریعتر وارد زندگی تان خواهند شد. سعی کنید هر روز یک قدم برای رسیدن به هدفتان بردارید، درباره اهدافتان بیشتر تحقیق کنید و اطلاعات بدست بیاورید، جوری راه بروید، صحبت و رفتار کنید انگار که همین الان آن خواسته را در اختیار شماست و ادعای مالکیت آن را دارید.

خودتان را نگران فردا و احتمالات وقایع آینده نکنید، سعی کنید از تصویر سازی اهدافتان در لحظه ی حال لذت ببرید. هر آنچه شما الان در ذهنتان دارید، به زودی در مشت تان خواهید داشت.

این قدرتی است که خداوند سبحان به انسان عطا فرموده تا بتواند با کمک گرفتن از این قدرت و  توانایی منحصربفرد، هر خواسته و هدفی را ابتدا در ذهنش به همان صورت که دلخواه اوست تجسم کرده و سپس به آن دست پیدا کند.

 

  تجسم همه چیز است. تجسم پیش درآمدی از اتفاقهای آینده است.

   آلبرت انیشتین

     

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

سلیمان کبیری بهنام در تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۲۷ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

OK. Like