تئوری ذرات بنیادین

تعداد امتیاز: 1

تئوری ذرات بنیادین

تئوری ذرات بنیادین (درآمدی بر تئوری ریسمان به زبان ساده)

اگر هر ماده ای را زیر یک میکروسکوپ قدرتمند قرار دهیم  و ساختار اجزای سازنده ی آن را بررسی کنیم، متوجه خواهیم شد که ماده ها در ابتدا از مولکولها و سپس از اتم ها ساخته شده اند. اتم ها از اجزای درون اتمی به نامهای الکترون، پروتون و نوترون ها تشکیل شده اند. تا مدتی قبل تصور بر این بود که اجزای درون اتمی، پایه ای ترین سطح سازنده ی اجسام هستند ولی بعدا مشخص شد همین اجزاء  نیز در مقیاس کوچکتر از ماده ای بنام کوآرک یا ماده ی با محتوای انرژی ساخته شده که با نام ریسمان(String) شناخته می شوند. یعنی ماده در پایه ای ترین سطح، از ذره ای ریسمان شکل ساخته شده است.

اجزای تشکیل دهنده ی ماده

این ذرات سازنده ی ریز اتم ها، در حالت عادی در حال نوسان هستند. از آنجا که هر نوسان موجب تولید فرکانس می شود، در نتیجه نوسان این ذرات، فرکانسهایی را تولید می کنند. تمام ذرات سازنده ی بدن انسان اتمهایی هستند که به نوبه ی خود از ریز اتم ها و در سطوح عمیق تر از کوآرک ساخته شده اند. کوآرکی که مدام در حال ارتعاش و تولید فرکانس است.

مجموع برآیند این فرکانسهای بسیار کوچک هر ذره، در نهایت یک فرکانس کلی از یک ذهن بشری تولید می کند و به محیط اطراف ارسال می کند. می توان گفت مجموع برآیند این فرکانسها هستند که شخصیت و رفتار کلی یا موقعیت هر انسان را در این جهان می سازد.

فرکانس کلی ذهنی انسان

اندازه ی این فرکانسها به میزان ارتعاش و نوسان این کوآرک ها بستگی دارد که می تواند در یک بازه ی بزرگ منفی تا مثبت متغیر باشد.

افکار، احساسات و عقایدی که شخص در ذهنش می پروراند و یا پردازش می کند، تاثیر بسیار زیادی بر روی میزان و کیفیت این فرکانسها دارد. در کل پردازش افکار منفی و توجه به ناخواسته هایی که حس و حال بدی را برای انسان می آورد باعث پایین آوردن سطح فرکانس شخص و منفی شدن اندازه ی آن می شود. بر عکس آن هم صادق است یعنی افکار مثبت و احساسات خوب و حس و حال شاد و امید بخش، باعث افزایش میزان ارتعاشات ذرات بنیادی و در نتیجه افزایش سطح انرژی و فرکانس انسان می گردد.

نیروی فکر، نیرویی است که فقط به نوع بشر عطا شده است. این ابزار قدرتمند که تاثیر مستقیم بر وجود هر انسان دارد، کاملا در اختیار انسان است و انسان این اختیار را دارد که افکار و احساسات خودش را خود تعیین کند و یا آن را بسازد.

افکار و احساسات خوب و مثبت، باعث قرار گرفتن انسان در فرکانسهای بالا می شود. فرکانسهای بالا، باعث می شود انسان به آنچه در ذهن بعنوان آرزو و رویا می نگرد سریعتر دست پیدا کند. در سطح فرکانس بالا بعلت وجود انرژی کامل و کافی، هماهنگی کامل بین ذهن و روح انسانی ایجاد می شود و انسان در عالیترین حالت وجودی اش به سر می برد و ظرفیت و توانایی ورود به مقاطع بالاتری از زندگی را کسب می کند. از آنجا که آرزوها همیشه انسان را به سمت جلو و مقاطع بالاتر هدایت می کنند، در نتیجه با ورود آرزوها و خواسته ها به زندگی شخص این موضوع عملی می گردد.

افکار و احساسات منفی و نا امید کننده سطح ارتعاش ذرات بنیادی سازنده ی انسان را کم می کند. در نتیجه فرکانس کلی شخص پایین آمده و فرکانس پائین را تولید می کند. فرکانس پائین باعث می شود انسان مدام با ناخواسته ها و مشکلات و مصائب مختلف دست و پنجه نرم کند و از زندگی اش لذت نبرد. تا زمانی که انسان با تغییر روش فکری اش میزان ارتعاش و سطح انرژی اش را بالا نبرد، مشکلات و ناخواسته های زندگی اش همچنان با او خواهند ماند و فقط از شکلی به شکل دیگر تغییر می کنند.   

یکی از قوی ترین و عالیترین کارهایی که انسان می تواند برای تاثیر گذاشتن بر افزایش سطح فرکانس وجودش بگذارد، شکرگزاری است. شکرگزاری برای داشته ها و هر آنچه که انسان در زندگی اش از آن بهره می برد باعث اوج گرفتن میزان ارتعاش ذرات بنیادین سازنده ی وجود انسان و در نتیجه افزایش سطح کلی فرکانس ذهن و قرار گرفتن او در مسیر دریافت آرزوها و خواسته هایش می شود.

قرآن کریم بارها و بارها به موضوع شکرگزاری پرداخته و انسان را مرتبا به شکرگزاری توصیه نموده است. چون این عمل پیوسته انسان را در مسیر رشد و کمال و موفقیت بیشتر قرار می دهد و احساس بسیار عالی را برای فرد ایجاد می کند. همین الان برای چه چیزهایی در زندگیتان ممنون خداوند هستید؟ همین الان قدر چه چیزهایی را در زندگیتان می دانید؟ آنها را در ذهنتان مرور کنید یا لیست آنها را بنویسید و جلوی هر کدام از موارد بنویسید که چرا قدر آنها را می دانید.

بعد از چند دقیقه به احساستان رجوع کنید. احساستان تغییر کرد، نه؟ این همان فرکانس سطح بالاست. وظیفه ی شما این است که خودتان را در همین سطح حفظ کنید و سعی کنید مدام خود را به سطوح بالاتر برسانید و برای هر چیزی که در زندگیتان نقشی را ایفا می کند قدردان باشید. بعد از چند روز وضعیت روحی خود را بررسی کنید که تا چه اندازه بهبود یافته و قوی تر شده است.

در آینده در این خصوص بیشتر خواهیم نوشت.

با آرزوی شادکامی و موفقیت برای تک تک شما

محسن سلیمانی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

علی اکبر عابدی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۲ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

متشکرم بابت اینکه علم خود را در اختیار انسانها قرار میدهید

مدیر سایت در تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۶ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

سلام

خواهش میکنم، از اینکه در جمع برنده ها هستید خوشحالیم