گفتگوهای روزانه ی ذهن من

تعداد امتیاز: 0

گفتگوهای روزانه ی ذهن من

بی شک همه ی ما در طول روز با صحبت ها و گفتگوهای ذهنمان همراه هستیم. ما به محض بیدار شدن از خواب افکار، خاطرات، اهداف و موضوعات متنوع و متفاوتی را در ذهن خودمان درک می کنیم. هر صبح که بیدار می شویم مهمترین رخدادهای روز یا روزهای گذشته را بیاد می آوریم و یا در مورد کار مهم امروز یا روزهای آینده با خودمان صحبت می کنیم. بیشتر مواقع موضوعی را در سر می پرورانیم که برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است و با مواجهه شدن با موضوعی که شباهت کمی با موضوع مهم ذهنی ما دارد، ذهن ما سریعا به مطلب مهم ما اتصال برقرار می کند و تلاش می کند مطلب مهم ما را از یک نگاه جدید ببیند.

در بیشتر مواقع در خلوت خودمان به مطالب زیادی فکر می کنیم. انواع افکار و تصاویر از ذهن ما می گذرد. افکار و تصاویری واقعی از خاطرات و رخدادهای گذشته و یا افکار و تصاویر خیالی از آینده یا حتی ترکیبی از این نوع افکار. در کل یک جریان همیشگی از یک سلسه افکار در ذهن ما وجود دارد. ما یا بصورت آگاهانه این افکار یا تصاویر را می سازیم یا بدون کنترل ما افکار از منابع متعدد اطرافمان وارد ذهن ما می شوند وذهن ما آنها را پردازش می کند.

 

گفتگوهای ذهنی- کنترل ورودی های ذهن ناخودآگاه

موضوع مهم این است که تمام این افکار در ذهن ما اگر به یک اندازه ی مناسب از تکرا برسند شروع به تولید یک سری خروجی هایی می کنند که ما به آنها ارتعاشات یا فرکانس یا خروجی های ذهن می گوییم. این ارتعاشات راه ارتباطی ذهن ما با دنیای بیرونی و شرایط و اتفاقات است. در واقع این ارتعاشات ما هستند که اتفاقات و برخوردها و آدمهای بیرون از ذهنمان را به سمت ما می آورند و ما آنها را تجربه می کنیم. در این مورد بصورت مفصل و کامل در کتاب برنده توضیح داده ایم.

 

موضوع مهم این است که این افکاربرای ما دو نوع احساسات مثبت و منفی را می آورند. این افکار بصورت مداوم از منابع مختلفی که در زمان بیداری با آنها ارتباط داریم مثل : خانواده، رسانه های اجتماعی، کتابها، مدرسه، دوستان و همکاران و غیره به سمت ما می آیند و در ذهن ما پردازش می شوند و ما اغلب هیچ کنترلی روی آنها نداریم.

حتما دیده اید افرادی را که با دیدن یک فرد مریض در بیمارستان یا بستر بیماری، خودشان با فاصله ی کوتاهی مریض می شوند.

حتما دیده اید افرادی را که با دیدن یک صحنه ی تصادف، خودشان با فاصله ی کوتاهی از همان نوع رخداد را تجربه می کنند.  اینها تصادفی نیستند. این اتفاقات دلیل علمی دارند.

در ذهن ما یک تقابل همیشگی بین افکار مثبت و منفی وجود داردو یک جنگ همیشگی تا پایان عمرمان برقرار است. یک بخش از ذهن ما که نیروی شیطانی دارد تلاش می کند تا با آوردن افکار منفی، تجربیات و گفتگوهای تلخ و آزار دهنده ی گذشته و یا منفی کردن ذهنتان و خالی کردن فکرتان از امید به آینده، با حربه ها و حیله های بسیار موزیانه، حال و احساس شما را منفی کند و به هر صورت شما را به حالت های ترس، تردید، نگرانی، اضطراب، خشم و عصبانیت، کینه و انتقام و غیره که در کل حال شما را خراب کندبرساند. این کار شیطانی است که حقیقتا بزرگترین و آشکارترین دشمن ماست.

قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ ﴿82﴾     {شیطان به خداوند}گفت: به عزتت سوگند همه آنان را گمراه می کنم،

از طرفی نیروی دیگری در ذهن همه ی ما هست که میخواهد حس امید، شادی، خوشحالی و توکل و سپاسگزاری و حس و حال خوب ولذت بخش را در ذهن ما ایجاد کند و کمک کند تا به نیروی منفی افکارمان غلبه کرده و ما را تشویق می کند تا بتوانیم حال و هوای ذهنمان را مثبت و حس خوبی را در خودمان ایجاد کنیم.


            الشَّیطانُ یَعِدُکُمُ الفَقرَ وَیَأمُرُکُم بِالفَحشاءِ ۖ وَاللَّهُ یَعِدُکُم مَغفِرَةً مِنهُ وَفَضلًا ۗ وَاللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ﴿268 بقره﴾
شیطان، شما را (به هنگام انفاق،) وعده فقر و تهیدستی می‌دهد؛ و به فحشا (و زشتیها) امر می‌کند؛ ولی خداوند وعده «آمرزش» و «فزونی» به شما می‌دهد؛ و خداوند، قدرتش وسیع، و (به هر چیز) داناست. (به همین دلیل، به وعده‌های خود، وفا می‌کند.)

 

خداوند وعده ی ثروت و خوشیختی می دهد و شیطان وعده ی فقر و فحشادر این تقابل افکار و احساسات ذهنی ما که در واقع ایجاد کننده ی شرایط و اتفاقات زندگی ما هستند، آن نیرویی برنده است که به آن توجه بیشتری می شود. اگر ما به افکار تقویت کننده و امید دهنده و مثبت ذهنمان بیشتر توجه کنیم طبیعتا این افکار در ذهن ما قوی تر شده و اصطلاحا مچ افکار منفی ما را می خوابانند و برنده ی ذهن ما هستند.

هر کدام از ما روزانه حدودا به شصت هزار موضوع مختلف فکرمی کنیم. چند درصد از این افکار به سود ما و زندگی و شرایط ما هستند و چند درصد آنها علیه ما عمل می کنند؟

 

ما در طول روز، هفته یا ماه، چند دقیقه/ساعت، بصورت آگاهانه روی افکار و باورهای قوی کننده ی ضمیرناخودآگاه مان کار می کنیم؟ ما برای بهبود زندگی و شرایط فکری و روحی روانی خودمان چقدر وقت می گذاریم؟ براستی ما روی باورهایمان کار می کنیم؟

تکرار، تکرار و تکرار رمز جاودانه ی قدرت بخشیدن به افکار مثبت و قوی کننده ی دست دلخواه ماست. ما باید به اندازه ی زمانی مناسب، بر روی افکار مناسب بوسیله ی تکرار آنها وقت بگذاریم تا این افکار در ضمیر ناخودآگاه ما تقویت شده و دست شیطانی مقابل را بخواباند. جملات مثبت و انگیزشی مورد نظرتان را بنویسید و با خودتان تکرار کنید تا ضمیرناخودآگاه شما از این جملات لبریز شده و آن را بپذیرد.

 

ضمیرناخودآگاه قدرت خالص و خارق العاده ای است که خالق جهان هستی به نوع بشر هدیه داده تا با استفاده ی از آن زندگی خودش را طبق میل و سلیقه و اراده و اختیار خودش خلق کند و از نعمت ها و موهبت های بی نهایت این جهان استفاده کند. این که ما چقدر از این نعمت ها و ثروت ها و امکانات بهره مندیم، به میزان قدرت ضمیر ناخودآگاه مان و قدرت شکست افکار منفی ذهنمان دارد.

گفت دانایی که گرگی خیره سر                          هست پنهان در نهاد هر بشر
لاجرم جاری است پیکاری سترگ                         روز و شب مابین هر انسان و گرگ
زور بازو چارۀ این گرگ نیست                            صاحب اندیشه داند چاره چیست
ای بسا انسان رنجور پریش                               سخت پیچیده گلوی گرگ خویش
ای بسا زور آفرین مرد دلیر                                هست در چنگال گرگ خود اسیر
هر که گرگش را دراندازد به خاک                        رفته رفته میشود انسان پاک
وانکه از گرگش خورد هر دم شکست                  گرچه انسان مینماید گرگ هست
وانکه با گرگش مدارا میکند                               خلق و خوی گرگ پیدا میکند
در جوانی جان گرگت را بگیر                              وای اگر این گرگ گردد با تو پیر
روز پیری گرچه باشی همچو شیر                        ناتوانی در مصاف گرگ پیر
مردمان گر یکدگر را میدرند                               گرگ هاشان رهنما و رهبرند
اینکه انسان هست این سان دردمند                  گرگ ها فرمانروایی میکنند
وان ستمکاران که با هم محرمند                        گرگ هاشان آشنایان همند
گرگ ها همراه و انسان ها غریب                      با که باید گفت این حال عجیب
                                                                                                                     (فریدون مشیری)

 

معرفی و توضیح مختصر محصول وبسایت برنده دات نت

راههای متعددی برای قدرت بخشیدن به ضمیرناخودآگاه وجود دارد. راههایی مانند نوشتن، تصویرسازی ذهنی، تکرار و گفتگو، ایجاد احساسات قدرتمندی مانند سپاسگزاری، موسیقی و غیره. تمام این روشها بصورت کامل در کتاب برنده توضیح داده شده است. در این وبسایت، بهمراه کتاب برنده، نرم افزار برنامه ریزی ضمیر ناخود آگاه(مخصوص ویندوز) با چند صد جمله ی منحصر بفرد در گروه های مختلف و 9 عدد اپلیکیشن اندرویدی انگلیسی صوتی در 9 موضوع متفاوت ( تکرار صوتی عالیترین جملات ناب، برای ایجاد ایده آل ترین باورهای ضمیر ناخودآگاه برای صرف وقت و زمان برای ترجمه و درگیر بودن ذهن با جملات و ایجاد احساسات عالی در کاربر مانند موفقیت، روابط عالی، سلامتی و زیبایی اندام، قدرت تفکر و ارتباطات، ثروت، پول و موقعیت مالی و غیره) وجود دارد که یک پکیج عالی را با قیمت بسیار مناسب فراهم آمده است. در صورت تمایل می توانید این محصول را از طریق همین وبسایت تهیه و استفاده نمایید.

با آرزوی اوقاتی خوش

محسن سلیمانی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

mahdi javanmard در تاریخ ۱۳۹۸/۰۴/۱۴ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

با سلام و درود فراوان بر تو دوست عزیزم محسن سلیمانی.بابت این مقاله عالی از تشکر و قدردانی میکنم. بیشتر اوقات وقتی آن لاین هستم به وب سایتت سر می زنم تا اگر مقاله جدیدی در سایت گذاشتی سریع مطالعه کنم و چیز جدیدی یاد بگیرم.خدا را سپاسگزارم که عضو سایت برنده هستم.دوستت و دوستدارت . با تشکر فراوان. همیشه شاد وسلامت و ثروتمند و کامروا باشی.